Vyberte zemi nebo oblast.

EnglishFrançaispolskiSlovenija한국의SvenskaSlovenskáMagyarországItaliaहिंदीрусскийtiếng ViệtSuomiespañolKongeriketPortuguêsภาษาไทยБългарски езикromânescčeštinaGaeilgeעִבְרִיתالعربيةPilipinoDanskMelayuIndonesiaHrvatskaفارسیNederlandTaiwanTürk diliΕλλάδαDeutsch

Dalším krokem společnosti Samsung je přechod na GPU, NPU

Samsung Electronics přerušil vývoj CPU Core (centrální procesorové jednotky) způsobil velký rozruch, korejská média zdůraznila, že to je Samsung strategie výběru a soustředění, budoucnost se zaměří na NPU (neuronové síťové procesory), GPU (grafické zpracování zařízení) pole.

Společnost Samsung Electronics se rozhodla rozpustit oddělení vývojových projektů CPU Core v Texasu v USA a do konce roku upraví příslušnou strukturu lidských zdrojů 290.

Ačkoli se zdá, že mimo CPU je pouze jeden čip, vnitřní struktura je složitá, včetně jádra, řadiče, vyrovnávací paměti atd., Ve kterém je jádro zodpovědné za výpočet dat, a je také jádrem CPU . Čím více jader procesoru, tím rychlejší je rychlost zpracování, takže většina výkonných počítačů nebo chytrých telefonů nese více procesorů Core.

V minulosti společnost Samsung Electronics neustále investovala do jádra a zlepšovala své konstrukční schopnosti s cílem posílit konkurenceschopnost svého vlastního AP (aplikačního procesoru). Nakonec bylo vyvinuté jádro společnosti Samsung aplikováno na systémovou polovodičovou řadu Exynos, která byla instalována na jejím vlajkovém stroji a prokázala svou technickou schopnost. Stal se také jedním z reprezentativních produktů Samsung Electronics.

Společnost Samsung Electronics však rozhodně přerušila minulé investice. Korejská média „etnews“ uvedla, že je to nutné pro společnost Samsung Electronics k posílení jejího výběru a koncentrace. V budoucnu společnost Samsung Electronics zaměří své zdroje na jádro NPU a GPU v éře AI (Artificial Intelligence).

NPU je nejvhodnějším procesorem pro hluboké učení a výpočet umělé inteligence. Vzhledem k tomu, že program pro hluboké učení potřebuje zpracovat tisíce operací současně, je NPU charakterizováno účinným zpracováním paralelních operací ve velkém měřítku.

Společnost Samsung Electronics uvedla, že se v roce 2030 stane ambicí číslo 1 systému Semiconductor. V té době plánuje rozšířit počet lidí v oboru NPU na 2 000, což je téměř 10krát více než nyní.

Na druhou stranu se společnost Samsung Electronics v červnu spojila s AMD, aby posílila spolupráci a technickou sílu v oblasti GPU. AMD má vysoce výkonnou grafickou IP s nízkým výkonem (aktiva duševního vlastnictví) a v budoucnu vytvoří s Samsung Electronics novou generaci mobilních GPU.

Společnost Samsung Electronics uvedla, že s cílem zaměřit se na vývoj polovodičové technologie příští generace se společnost Samsung Electronics rozhodla přerušit vývoj CPU, což je strategie výběru a koncentrace.

Ačkoli vlajková loď Galaxy S11 v první polovině příštího roku zachová konvenci používání aplikačního procesoru Exynos, s rozpuštěním vývojového oddělení je obtížné vidět CPU Core navržené společností Samsung Electronics v roce 2021. Obecně se věří že společnost Samsung Electronics použije design jiných společností a očekává se, že bude spolupracovat s ARM ve Velké Británii.